Вітаю, мої дорогі! Знаю, знаю чекали!  Адже сьогодні дуже актуальна  обширна тема «Як ефективно зібрати валізу в подорож і не взяти зайвого».

Дуже люблю подорожувати! Але ось, що часто мене дратувало і лякало – це збирати валізу. Чому? Від страху, невпевненості, невміння планувати. А ще через бажання все проконтролювати, передбачити всі життєві ситуації, які можуть статись в подорожі. Наприклад: похолодає чи дуже різко потепліє, а може непередбачувана вечеря в якомусь крутому місці і т.д. Але це утопія. Ми не Бог і все не передбачимо.

Є інша сторона – можна розслабитись, взяти з собою n-нну кількість грошей і все необхідне купити на місці. Хоча цей варіант не найкращий, бо доведеться витрачати час з поїздки на пошуки, примірки і покупки необхідних речей. За винятком якщо ви їдете спеціально на шопінг. Тому будемо вибирати золоту середину.

Валіза – це наш міні-гардероб на колесах. Якщо ви вмієте збирати ефективний гардероб вдома, то з валізою проблем не буде.

Отже, спочатку про помилки:

 • Беремо все на всяк випадок.
 • Розпухлі і важкі валізи.
 • Не цікавитись погодою і звичаями місця куди їдете.
 • Не плануєте як будете проводити час.
 • Неергономічне розташування речей у валізі.

А тепер перейдемо до правил.

Зберіть максимум інформації про клімат і погоду регіону куди ви збираєтесь. А ще краще проконсультуйтесь з людиною, яка там вже була.

Всі поїздки можна розділити на: ділові, вікенди, тижневі поїздки, довгі подорожі, візити до родичів. В середньому більшість подорожей тривають 8 днів. І тому, коли ви збираєте валізу вам потрібно визначитись до якої з категорій відноситься ваша.

Важливо! Перед тим як збираєте валізи дайте собі відповідь на запитання, які на перший погляд здаються очевидними і смішними, але в голові одразу структурують інформацію:

 • Хто збирається в поїздку? Ви відповідаєте за себе чи ще за когось? (діти, чоловік…)
 • Куди і на скільки часу ви їдете?
 • Це ділова поїздка, романтична подорож чи просто вихідні за містом?
 • Чим ви будете займатись в поїздці? Чи потрібно вам для цього спеціальний одяг?
 • Найважливіше – погода. Ви відвідаєте тільки одне місто чи декілька? Яку погоду там прогнозують?
 • Одним з важливих правил подорожі є: ЗАВЖДИ ПОДОРОЖУЙТЕ З ЛЕГКИМ БАГАЖЕМ.

Якщо ви не можете підняти свою валізу, значить вона складена неефективно, крім випадку, коли ви займаєтесь важкою атлетикою і вирішили потренуватись під час поїздки.

Найкращий варіант – це валіза 35/45см, з декількома відділеннями, одне з яких защіпається на замок.


Кожна подорож повинна починатись зі складання письмового плану. Якщо подорожуєте з чоловіком чи подругою, варто поділитись з ними планом, щоб надалі уникнути непорозумінь. В плані вкажіть всі зустрічі, заходи, заплановані справи, поставте біля них приблизний час, включіть сюди все обіди, вечері, екскурсії чи інше. І поруч з кожним пунктом вкажіть, що саме плануєте одягнути.

В результаті вашого письмового плану складаєте одяг, взуття і аксесуари для поїздки.

У вас повинна бути ПІРАМІДА ПОТРЕБ для подорожі. Спочатку ми перераховуємо одяг  без якого вам не обійтись у поїздці – це 65% валізи.

Наприклад: якщо ви їдете на море то це купальники, шльопки, окуляри, головний убір, одяг в якому ви будете йти на пляж і на обід чи вечерю, захисні креми і т.п.

Якщо це ділова поїздка, 65% – це діловий офіційний одяг.

Якщо це подорож на природу чи екскурсія, то це зручне взуття і одяг. Далі 20% це одяг, який вам може бути потрібен. Це якщо, наприклад, на морі вам, можливо, захочеться відвідати якусь екскурсію. 10% вечірній одяг. 5% особливі випадки.

Точно потрібно продумати, які найважчі речі, без яких вам не обійтись, будуть з вами в подорожі. Ці речі (в кожного вони будуть свої – куртка, джинси, кросівки і т.д.) одягаєте на себе. Враховуйте, ще й те, що в довгі години перельоту чи їзди на авто на вас повинен бути комфортний одяг. Кожен під комфортним розуміє своє – в когось це будуть легкі штани, які ніде не сковують, в когось це будуть джинси, в інших спортивне. Я проти спортивного костюму (за певним винятком, якщо у вас в планах є займатись в поїздці спортом). Знаю, багато скажуть, що це зручно і комфортно, але я вважаю, що кожен одяг має мати своє місце. І місце спортивного костюма – спортивний майданчик. Я не претендую на істину – це моя думка. Крім того воно займе місце в багажі, а нам потрібно вибрати мінімальну кількість речей, з яких ми б склали максимальну кількість образів.

Всі речі які ми беремо з собою повинні між собою поєднуватись. Звідси наступне правило – на кожну річ для нижньої частини тіла ми вибираємо 2-3 речі для верхньої частини тіла. Тобто, якщо ви збираєтесь в поїздку на тиждень ви берете – 2 пари штанів, шорти, спідниця, разом 4 одиниці, то до них ви вибираєте  8 або 12 верхів (3 футболки, 2 майки, кардиган, сорочка, топ ). На 7 днів у нас вийде 32 або 48 різних образів. Цього аж забагато. Суцільні комплекти (плаття, комбінезони) краще не брати, оскільки місця займають багато, а образ один. Звичайно, якщо залишається місце, то можна.

В подорож ми звичайно беремо 2-3 пари зручного і перевіреного взуття, в якому ви можете проходити більше 12 год і не втомитись. НІЯКОГО НОВОГО ВЗУТТЯ!

Взуття, сумки, аксесуари і одяг, які ви обрали всі повинні між собою поєднуватись.

Сумки достатньо 2 – одна маленька як вечірній варіант і друга або рюкзак,  або більш вмістка сумка на довгому ремені.

І берете достатню кількість прикрас, які доповнять і урізноманітнять ваші образи, зроблять їх стильнішими і що головне не займають багато місця. Я надаю перевагу цікавим сережкам і кольцам.

Що стосується білизни, то її краще брати рівно пропорційно кількості днів тривалості вашої подорожі. Не факт, що у вас буде можливість і бажання займатися пранням.

Що стосується косметологічних засобів гігієни, то продаються спеціальні малі ємкості куди їх можна перелити або, як варіант, всі засоби гігієни придбати на місці.

Для зручності і щоб Ви краще змогли зорієнтуватись в підборі образів розкладаєте всі речі на підлозі і дивитись що і як будете поєднувати. Проводите так звану репетицію, щоб не було несподіванок. Плюс в самій подорожі вам це зекономить час, бо ви вже будете знати що з чим одягати. Плюс не буде стресу збору перед самою поїздкою.

Далі вже безпосередньо складання валізи. Пам’ятайте про таку фішку: ніколи не складайте взуття і сумочки пустими, в них можна покласти запаковані носки, прикраси, білизну. Речі в валізі можна складати спочатку більш габаритні, потім заповнюєте дрібнішими речами. Або одяг скручуйте в рулони, а не складаєте – не так мнеться і менше місця займає. Для піджаків і сорочок такий варіант не підходить!

Це коротко про те як ефективно збирати валізи. Якщо у Вас є запитання або Вам важко самому розібратись в складанні образів, які між собою поєднуються – прошу, звертайтесь. В мене є така послуга як збір валізи. Радо допоможу.

Ваш персональний стиліст і шопер, Катя Жураківська.

PS. Я, і моя рубрика Поради стиліста теж ідемо у відпустку. Ви можете звертатись індивідуально.

Акції

Весняний Sale продовжено до 15.06.2023

Весняний Sale продовжено до 15.06.2023 У…

Знижка -40% на всі килими

Знижка -40% на всі килими у магазині…

Знижки від -50% до -70% в магазині “CLIMBER”!

Тотальні знижки!!! Знижки від -50%…

АКЦІЮ ПОДОВЖЕНО У МАГАЗИНІ MEGASPORT

АКЦІЮ ПОДОВЖЕНО ДО 14.06.23 Шопінг став…

Гарним діткам- гарний зір! “Оптика люксор”

До міжнародного Дня захисту дітей…